Köşe Yazıları


Resmi Büyüt

BİR GÖNÜL İNSANI VE BOLVADİN SEVDALISI:YAHYA PEKTAŞ
26.05.2013

Yönetici, şair. 1953 yılında Bolvadin'de doğdu. İlk ve ortaokulu Bolvadin'de okudu. Babasının görevi nedeniyle Ankara’ya taşındı. 1970 yılında Ankara Atatürk Lisesi Edebiyat bölümünden mezun oldu. Bir süre Ankara Eczacılık Özel Yüksek Okulu Kimya Bölümü’nde laborant olarak çalıştı. Daha sonra Diyanet İşleri Başkanlığı’na memur olarak atandı. Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi “Eğitim Programları ve Öğretim Bölümü’nden mezun oldu.

Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde ”Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığındaki İş Değerlendirme Çalışmalarının Programlar Açısından Analizi” konulu tezi ile Yüksek lisans (Master) öğrenimini tamamladı. Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı’nda Personel memuru, Personel Şefi Personel Koordinatörü olarak görev aldı. Aynı kuruluşta Endüstriyel İlişkiler, Personel ve İnsan Kaynakları Müdürü oldu. Birçok mesleki kurs ve seminerlere katıldı. 2003 yılında Personel ve İdari İşler Dairesi Başkanlığı’na atandı. Halen bu görevini sürdürmektedir.

-Bolvadin 1. Kaymak şenliklerinde “Ciğerparem Bolvadin” şiiri ile ikincilik ödülü aldı. Bolvadin 11. Kaymak Şenlikleri Hikaye yarışmasında “Sır” hikayesi ile mansiyon kazandı

-BOL-DAV Kurucuları arasında yer aldı. Genel sekreterlik ve Ankara şube başkanlığı görevini üstlendi. Mahalli gazetelerde şiirleri, Bolvadin Ağzı ile Bolvadin Deyim ve Atasözlerine ilişkin derleme çalışmaları yayınlandı.

-Evli ve dört çocuk babasıdır.


http://www.bolvadinhergun.com/haber/guncel/bir-gonul-insani-yahya-pektas/567.html

http://www.boldav.org.tr/?eklenti_adi=anasayfa_icerigi

BOLVADİNLİLER DAYANIŞMA VAKFI (BOLDAV)

Diğer Köşe Yazıları