Köşe Yazıları


Resmi Büyüt

H.HİLMİ ÖZDEMİR CEVAP ve TEKZİP (DÜZELTME) METNİ.!
01.07.2018

Boldav Yönetimi olarak Kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi amacıyla aşağıdaki “Cevap ve Tekzip (düzeltme)” açıklamasının yapılması zorunluluğu hâsıl olmuştur.

19.09.2018 tarihinde Boldav Whatsapp ve boldava@gmail.com adlı İletişim adreslerine Hemşerimiz Hikmet ÖZDEMİR tarafından gönderilen “BOLDAV'ın dikkatine.! Amcam H. Hilmi Özdemir'in kitabı çıktı. Kitap tanıtım yazısını mail adresinize gönderdim. yayınlarsanız sevinirim Selamlar” diyerek gönderilen mesaja haber yapılmasına istinaden www.boldav.org.tr ve sosyal medya (Facebook,Twitter,Google+) kanallarından 29.06.2018 tarihinde, “Hemşerimiz Hukukçu H.Hilmi Özdemir’in Kitabı Çıktı” başlığıyla, bir habere yer verilmiş ve haber içeriğinde ise Hukukçu H.Hilmi ÖZDEMİR bey’in özgeçmişine bakılarak sehven kullanılan “Eğitimci, Öğretim Görevlisi, Şair ve Yazar” sıfatları ile kaleme alınan, “İrfan Ve Fikir Bahçelerinden Gül Demetleri (Hikmet Bahçelerinden Gül Deste)” isimli kitabı okuyucularıyla buluştu.diyerek bir haber yayımlanmıştır.

Ancak; 30.06.2018 tarihinde Boldav mail adresine Hemşerimiz Hukukçu H.Hilmi Özdemir’in tarafından atılan bilgilendirme mail ile ''EĞİTİMCİ, ÖĞRETİM GÖREVLİSİ, YAZAR ve ŞAİR” olduğum yazılmış, Ben bu güzel sıfat ve özelliklerin hiçbirisine sahip değilim” haberinizde yanlış yazılmıştır düzeltilmesini, ayrıca kitabının henüz basılmadığını sadece fotokopi olarak elinde olduğunu belirterek basılması için ciddi teklif ve bilinen bir matbaa veya yayınevi ve kurumdan teklif alırsam bastıracağım diye araştırma yaptığını” bildirmesi üzerine yayınlanan haber hakkında aşağıdaki cevabımız aşağıdadır.

Boldav Yönetimi Kültür hizmeti ve hemşerilerimizi bilgilendirme amacıyla Hemşerilerimiz tarafından kaleme alınan ansiklopedi, roman, hikaye, deneme, şiir, araştırma kitaplarını, makale, hatıra, anı ve/veya röportaj gibi yazışma haberlerini “Kültür Kulübü” adı altında web ve sosyal medya aracılığı ile hemşerilerimizden gelen mail ve mesajlar ile haberlerini yapmaktayız.

Bu itibarla; "29.06.2018 tarihinde“Hemşerimiz Hukukçu H.Hilmi Özdemir’in Kitabı Çıktı” başlığıyla, yapmış olduğumuz haberde Daha kitap basılmamışken yeğeni Hikmet ÖZDEMİR beyefendi tarafından Kitap basıldı diye yanlış yönlendirilmemiz ve asıl haberimizin Muhatabı Hukukçu Sn.H.Hilmi ÖZDEMİR beyefendi’den bilgi almadığımız için ve “Bolvadin Ansiklopedisi”adlı kitaptaki özgeçmişine bakılarak Hukukçu sıfatının yanında “Yazar, şair, öğretim görevlisi ve eğitimci” sıfatlarını kendisine addettiğimizden dolayı öncelikle Hukukçu H.Hilmi Özdemir beyefendi'den dolayı özür diler haberimizdeki düzeltmeleri yaptığımızı bildiririz.kamuoyuna ve ilgililerine saygıyla duyurulur.” Haberle ilgili olarak tekzip ve düzeltmedir

H.HİLMİ ÖZDEMİR’İN GÖNDERDİĞİ “AÇIKLAMA VE DÜZELTME” METNİ
Değerli kardeşim.!
29.6.2018 tarihli internet sahifesinde, ''Hemşerimiz hukukcu H.Hilmi ÖZDEMİR'in Kitabı çıktı başlıklı yazınızı okudum.İlginiz ve yayınınız için teşekkür ederim. Ancak bir hususu açıklamama izin vermenizi ve gereğini kısa zamande yerine getirmenizi rica ediyorum.Özgeçmişimden söz ederken, bir yanlışlık yapılmış ''EĞİTİMCİ, ÖĞRETİM GÖREVLİSİ, YAZAR ve ŞAİR” olduğum yazılmış. Ben bu güzel sıfat ve özelliklerin hiçbirisine sahip değilim .Ben sadece mütevazi kendi çapında bir hukukçuyum.Yazar, şair, öğretim görevlisi ve eğitimci sıfat ve özelliğim yok.Hakkım olmayan sıfatla anılmak beni rahatsız eder.Daha önemlisi bu sıfatların gerçek sahiplerini incitir'' Bu açıklamamın en kısa sürede ve benim açıklamama atfen aynen yayınlanmasını ve sonuçtan bilgi verilmesini rica ediyorum.
Ayrıca; Kitap henüz basılmadı, Sadece bir kaç adet fotopopi yaptırdım.Basılması için imkan araştırıyorum. Ciddi ve bilinen bir matbaa veya yayınevi ve kurumdan teklif alırsam bastıracağım inşaallah.
SELAM VE SEVGİLERİMLE.
H.HİLMİ ÖZDEMİR

#Hukukçu #H.HilmiÖzdemir #Cevap #Tekzip #Bolvadin #Boldav

BOLVADİNLİLER DAYANIŞMA VAKFI(BOLDAV)
www.boldav.org.tr
https://www.facebook.com/bolvadinliler.dayanisma.vakfi
https://twitter.com/boldavankara
https://google.com/+BoldavBolvadinlilerDayanışmaVakfı1987
boldava@gmail.com

Diğer Köşe Yazıları