Haberler


Resmi Büyüt

AFYONKARAHİSAR ŞEHİDİNİ UĞURLADI.!
25.08.2016

Bingöl'de merkeze bağlı Ortaçanak köyü kırsalında, 24.08.2016 tarihindeki dün terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda,mayın patlamasında şehit olan Piyade Uzman Çavuş Kerim Üye (26) memleketi Afyonkarahisar’da öğle namazına müteakip 10 bin kişinin katıldığı cenaze töreninin ardından silah arkadaşları ve cemaatin omuzlarında son yolculuğuna uğurlandı.

Şehidin naaşının götürüldüğü Afyonkarahisar Devlet Hastanesi morgunda şehidin annesi Fatma Üye'nin cenaze yıkama görevlisi olduğu öğrenildi. Şehit Üye'nin cenazesi son yolculuğuna annesinin görevli olduğu morgda hazırlandı. Ailenin 3 çocuğundan şehit Kerim Üye'nin 2013 yılında Türk Silahlı Kuvvetleri'ne katıldığı belirtilirken, ortanca çocuk Kasım Üye'nin Muğla- Dalaman'da askerlik görevini yaptığı, en küçükleri Kübra Üye'nin ise anne ve babasıyla birlikte oturduğu belirtildi. Kerim Üye'nin 1 yıl önce Seher Üye ile evlendiği ve Bingöl'de oturdukları kaydedildi.

Facebook'taki hesabında önceki aylarda bir paylaşımda bulunan Seher Üye, adeta gelecekte olabileceklerinin de farkında olduğunu göstermiş oldu. Üye'nin, geçtiğimiz aylarda hesabına bir asker postalı ile yanında kadın ayakkabısının yer aldığı ve üzerinde "asker sevmek her kadının harcı değildir, çünkü her kadın ölüme nefesi kadar yakın olan adamı sevmeye cesaret edemez" yazılı bir fotoğraf paylaştığı görüldü. Şehit eşi Üye'nin yaptığı bu paylaşımı görenleri hüzünlendirdi.

Bolvadinliler Dayanışma Vakfı (BOLDAV) Yönetimi olarak; Kahraman Şehidimiz Hemşerimiz Piyade Uzman Çavuş Kerim Üye’ye Allah’tan rahmet, ailesine ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabırlar dileriz.

BOLVADİNLİLER DAYANIŞMA VAKFI(BOLDAV)
www.boldav.org.tr
https://www.facebook.com/bolvadinliler.dayanisma.vakfi
https://twitter.com/boldavankara
https://google.com/+BoldavBolvadinlilerDayanışmaVakfı1987
boldava@gmail.com

Diğer Haberler